Naše miniZOO se nachází v obci Vendryně v blízkosti města Třince, v podhůří hor Beskyd.

    Blízký kontakt se zvířaty a péče o ně nám dává neskutečnou radost a pocit naplnění, proto chceme tento prožitek umožnit i jiným milovníkům zvířecí říše - tedy Vám návštěvníkům.

    Mezi našim zvířecím osazenstvem najdete i jedince, kterých jsme se ujali - ať už zachráněné z nevhodné péče nebo ty, o které se jejich majitelé dále nemohli starat a chtěli jim najít vhodný domov i na dožití. Tato zvířata nejsou běžně přijímána do zoologických zahrad ani do záchranných stanic, nemají proto kde jít. Tato motivace - postarat se o nechtěná zvířata - stála u zrodu našeho zařízení a je pro nás hnacím motorem i nadále.

   Jednou z prvních, které jsme poskytli obydlí je i naše bílá velbloudice Pereuka, kterou rehabilitujeme s předchozí zanedbané péče. (Více o naších zvířecích svěřencích najdete v sekci "Naše zvířata".)

   Kromě zmíněného se také snažíme plnit základní úlohu, pro kterou by měly vznikat zoologické zahrady - tedy osvětu veřejnosti o ochraně zvířat, přírody a trvale udržitelné biodiverzity. Začínáme s tím u těch nejmenších - tedy u dětí - a to formou námi organizovaných táborů, zookroužků a programů pro školy vedených odborným personálem (viz. sekce "Zážitky" a "Pro školy"). Na tvorbě a realizaci těchto aktivit se podílejí osoby z oboru zoologie, chovatelství, pedagogiky a psychologie.

MiniZOO Vendryně není sponzorovaná státem ani ze zdrojů Evropské unie (nepobíráme dotace).

Podpora veřejnosti je proto pro udržení miniZOO klíčová
(jak nás můžete podpořit se dozvíte v sekci "Podpořte nás").

Těšíme se na Vaší návštěvu a děkujeme za podporu!