Naše zvířata

(vybrané příběhy některých aktuálních svěřenců)

a spousta dalších!

Velbloudice Pereuka

Velbloudice se k nám dostala v roce 2018 ve zbídačeném stavu, v důsledku zanedbané péče. Nemohla chodit, měla odleženiny, krvavé rány, zničenou vlnu, trpěla podvýživou a dalšími zdravotními obtížemi. Už po několika týdnech se nám povedlo díky speciální veterinární péči, pestré stravě a pozornosti, které se jí u nás dostává, zlepšit její zdravotní stav a rozpohybovat ji. Hendikep předních končetin je nevratný. Pereuka však nyní dokáže chodit bez obtíži, a dokáže se i proběhnout. Nabrala na váze a přestala se bát lidí. Je u nás viditelně spokojená, což je nejlepší odměna za naše úsilí.

Lemur Ťapinka

Jeho jméno je odvozeno od chybějící části končetiny, o kterou přišel jako mládě po napadení dominantním jedincem ve své rodné skupině.
Kvůli svému bezpečí musel časně skupinu opustit a být odchován lidskou rukou. Novou "maminku" našel u nás v našem hlavním chovateli, proto je zvyklý na lidský kontakt více nežli jiní představitelé jeho druhu.

Morčátkov

Morčátka jsou naši favoriti, proto přijímáme i bývalé domácí mazlíčky. Pro naše obrovské stádo máme postavenou speciální vytápěnou morčecí rezidenci s prostorným venkovním výběhem.

Morčátka si užívají pozornosti a péče nejen naší, ale i dětí na kroužcích a táborech. 

Poník Oreo

Náš "dědeček" shetlandský pony (emeritovaný plemenný hřebec) se dlouhodobě léčí s klouby. Poskytli jsme mu domov v poslední etapě jeho příběhu.

Králikárna

Bývalí domací mazlíčci - dospělí a starší zakrslí králičci zde rovněž najdou své místo. Užívají si pozornosti a péče nejen naší, ale i dětí na kroužcích a táborech.

Boženka a Jožko

Pár letitých hroznýšů královských (nejsou součástí stálé expozice) k nám dorazil z končícího chovu plazů. Ačkoliv jsou v přírodě hroznýši samotáři, 30 kg Boženka a 15 kg Jožko na sebe za léta v předchozím obydlí natolik přivykli, že je nelze bez strádání oddělit a tak sdílejí společné prostory i nadále. Boženka má na hlavě dlouhá léta absces po kousnutí krmnou zvěří.

Surikaty Zedník a Stropník

Tito dva nezbední bráchové byli nevhodným dárkem pro předchozího majitele. Ten si i přes svou snahu nevěděl rady s péči - oba měli nevhodné zázemí, stravu a socializaci - proto pro ně zodpovědně hledal jiné umístění.

Hejno andulek

Andulky vlnité (nejsou součásti stálé expozice) k nám byly věnovány bývalými chovateli. Těmto krásným ptákům poskytujeme ve velké voliéře možnost rozletu. Velké hejno (v současné době je u nás cca 50 jedinců) je pro ně přirozeností.

Liška obecná Snížek

Lišák se zbarvením "Arctic Marble" (připomínající polární lišku) byl zachráněn z kožešinové farmy ze zahraničí. Místo aby dorůstal v malé klícce a následně skončil jako módní doplněk, si nyní užívá volného výběhu, obdivu návštěvníků a díky svému příběhu se podílí na informování veřejnosti o krutých praktikách v účelových chovech.

Žako šedý Kuba

Cca 17 letý papoušek (není součástí stálé expozice) prošel několika majiteli, proto bylo obtížné dohledat jeho původ. Byl v minulosti špatně socializován, vykazoval agresivní chování. U nás se zklidnil, odnaučovali jsme jej některé zlozvyky. Zvládá věrně napodobit zvuky i celé fráze.